Teplovzdušný komín

PRINCIP AKUMULAČNÍHO KOMÍNUTento výrobek získal hlavní cenu v soutěži INNOVATION 2008. Tato soutěž probíhala pod záštitou Okresní Hospodářské komory.
 Teplovzdušný nerezový komín, dříve zvaný Akumulační komín je zcela unikátní výrobek, který vzešel z myšlenek majitele firmy Retap s.r.o.. Tento systém je kombinací účinného systému na základě základních principů cirkulace vzduchu. Tento systém je ojedinělým v celém světě.
 Teplovzdušný nerezový komín funguje na principu využívání odpadových horkých spalin z krbových kamen.
 Zcela ojedinělá koncepce je založena na tepelné energii odpadových horkých spalin, kterou odebírá a akumuluje akumulační materiál umístěný na obvodu nerezovévložky komínu do určené výšky. Akumulační materiál je obestavěn ekologickou izolací. V akumulačním materiálu je vzduchový kanál, kterým proudí chladný vzduch nasávaný ve spodní části komínu. Vzduch se po průchodu v okolí nerezové vložky ohřívá a vychází v horní části komínu volně přes teplovzdušnou regulovatelnou růžici do obytného prostoru. Využitím odpadní teploty spalin dochází k úspoře více než 30 % topného výkonu krbových kamen.
 Tento systém lze instalovat do rodinných domků při jejich výstavbě náhradou za stavebnicové komínové systémy, případně při rekonstrukcích objektů jej lze použít jako zcela nový komín namísto stávajícího s využitím původních prostupů stropy a střechou.

Technický nákres skladby – viz technická podpora - výkresy

 

 

 

 

Teplovzdušný nerezový komín s popisem funkce (klikněte na obrázek pro zvětšení)

Vnější komínový plášť je tvořen v interiérové části z liapor-betonových tvárnic s dodávkou bez omítnutí. Nadstřešní část komína je tvořena z betonových prstenců, které jsou ukotveny spolu s betonovou záklopovou deskou. Zákazník si může zvolit z odstínu nadstřešní části komína ze základních 3 barev, pokud je požadavek odstínu jiný, lze odstín zvolit ze škály cca 300 odstínů dle vzorníku barev RAL.

 

barva nadtřešní části:

červená

barva nadtřešní části:

cihlová

barva nadtřešní části:

 tmavě hnědá

Aktuality

Kontakty

Retap spol. s r.o.
Vaňkova ulice 730, 463 65
Nové Město p. Smrkem
Tel1.: +420 482 325 537
tel2.: +420 775 325 555
tel3.: +420 603 260 891
E-mail: retap@retap.cz
web: www.retap.cz
GPS 50°55'43.600"N, 15°13'32.360"E

Facebook

Naši partneři

^