Teplovzdušný akumulační komín - teplovzdušné vytápění

Systém teplovzdušného a vodního vytápění ve spojení s akumulačním krbovým vytápěním umožňuje zajistit vytápění v objektu s libovolným počtem místností.
Systém teplovzdušného vytápění odebírá tepelnou energii přímo z krbových kamen a z akumulačního komínu, buď sáláním nebo pomocí teplovzdušného ventilátoru do místností vzdálených i několik metrů od centra zdroje tepla.
Přídavné teplovodní vytápění s 1 - 3 radiátory je vhodné do místností vzdálených od centra vytápění, kde je obtížné zajistit vzduchotechnický rozvod. V horní části spalovacích akumulačních kamen mimo ohniště je umístěn pod akumulačními cihlami nerezový výměník naplněný vodou. Výměník lze napojit na stávající systém vodního vytápění nebo zajistit samostatný systém včetně radiátorů.
Celý systém umožňuje využívat naakumulovanou energii z krbových kamen a akumulačního komínu i několik hodin po ukončení vlastního topení.

Ceník doplňků k teplovzdušnému systému vytápění - zde k prohlédnutí.

 

Teplovzdušné vytápění:

Tento výrobek získal hlavní cenu v soutěži INNOVATION 2008. Tato soutěž probíhala pod záštitou Okresní Hospodářské komory.
Akumulační teplovzdušný komín je zcela unikátní výrobek, který vzešel z myšlenek majitele firmy Retap s.r.o.. Tento systém je kombinací účinného systému na základě základních principů cirkulace vzduchu. Tento systém je ojedinělým v celém světě.
Akumulační teplovzdušný komín funguje na principu využívání odpadových horkých spalin z krbových kamen.
Zcela ojedinělá koncepce je založena na tepelné energii odpadových horkých spalin, kterou odebírá a akumuluje magnezitový materiál umístěný na obvodu nerezového akumulačního komínu do určené výšky. Magnezitový materiál je obestavěn ekologickou izolací. V magnezitovém akumulačním materiálu jsou vzduchové kanály, kterými proudí chladný vzduch nasávaný ve spodní části akumulačního komínu. Vzduch se po průchodu akumulačním materiálem ohřívá a vychází v horní části akumulačního komínu volně přes teplovzdušnou regulovatelnou růžici do obytného prostoru. Využitím horkých spalin dochází k úspoře více až 40 % topného výkonu krbových kamen.
Tento systém lze instalovat do rodinných domků při jejich výstavbě náhradou za stavebnicové komínové systémy, případně při rekonstrukcích objektů jej lze použít jako zcela nový komín namísto stávajícího s využitím původních prostupů stropy a střechou.

Systém akumulačního komína je certifikován:

Technickým a zkušebním ústavem v Praze-viz technická podpora – certifikáty.


Vnější komínový plášť je tvořen v interiérové části z liaporbetonových tvárnic s dodávkou bez omítnutí. Nadstřešní část komína je tvořena z betonových prstenců, které jsou ukotveny spolu s betonovou záklopovou deskou. Zákazník si může zvolit z odstínu nadstřešní části komína ze základních 3 barev, pokud je požadavek odstínu jiný, lze odstín zvolit ze škály cca 300 odstínů dle vzorníku barev RAL.

 

Aktuality

Kontakty

Retap spol. s r.o.
Vaňkova ulice 730, 463 65
Nové Město p. Smrkem
Tel1.: +420 482 325 537
tel2.: +420 775 325 555
tel3.: +420 603 260 891
E-mail: retap@retap.cz
web: www.retap.cz
GPS 50°55'43.600"N, 15°13'32.360"E

Sociální sítě

^