Peletová krbová kachlová kamna určená pro spalování biopelet.

Význam rozvoje obnovitelných zdrojů energie roste a stává se jednou ze základních podmínek trvale udržitelného rozvoje zemědělství i společnosti. Podle údajů UNESCO by během 50 let mohl podíl energií z obnovitelných zdrojů dosáhnout až 30% celkové spotřeby, ve státech EU by tento podíl měl v roce 2010 dosáhnout 12%. Má rovněž význam ekologický – snížení (především CO2) a údržba krajiny. Další význam je v tom, že pomáhá vytvářet nová pracovní místa a to hlavně v těch oblastech, kde je zpravidla největší problém s nezaměstnaností. Formou jsou především nejrůznější rostlinné, nebo vedlejší produkty. Nejčastěji se používá dřevní štěpka, vhodná do větších kotelen, nebo brikety či pelety, které se hodí hlavně pro menší kotle, např. v rodinných domech.Pelety mají další významnou výhodu, neboť umožňují automatické přikládání. Např. v Rakousku mají tento systém již zdokonalený tak, že se pelety rozváží 1x za rok k jednotlivým spotřebitelům, pneumaticky se naskladní a do kotle se přikládají řízeným systémem, který plynule sleduje firma dodávající tyto automatické kotle. Způsob vytápění objektů je tak plně srovnatelný s vytápěním plynem. U nás se již také vyrábí kotle pro automatické přikládání pelet do topeniště, ale zatím jsou poměrně drahé. Usilovně se ale pracuje na vývoji levnějších kotlů, tak aby byly dostupné široké spotřebitelské veřejnosti. Volně převzato ze http://www.biom.cz/

Hlavní myšlenkou firmy Retap s.r.o v dnešní době, kdy cena paliv a energií roste, je dosáhnout maximální výkon z materiálu, který je dnes označený jako nadbytečný( obilné a jiné odpady při pěstování těchto rostlin). Naše firma vyrábí a do prodeje nabízí unikátní spotřebič-peletová kamna, který s použitím vestavěného ovládání a speciální technologie umožňuje spalovat biopelety. Dostupnost těchto materiálu je zajištěna u našeho smluvního výrobce a dodavatele v neomezené míře.

Hnědé alternativní pelety jsou lisovány z materiálů ze zemědělské výroby

Parametry

Výhřevnost: 16,0 až 18,0 MJ/kg
Měrná hmotnost: 0,7 až 1,0 t/m3
Popelnatost: 5,0 až 6,0 %
Cena: cca 2000 Kč/t

Hnědé alternativní pelety(biopelety) nelze spalovat v kotlích, které jsou určeny pouze pro bílé pelety(dřevěné). Důvodem je vyšší obsah popela a nižší bod tavitelnosti popela. Při spalování hnědých pelet v kotlích na bílé pelety dochází k zapékání hořáků po pár hodinách provozu. Protože kotle pouze na bílé pelety jsou v ČR i v celé Evropě nejrozšířenější, je mezi lidmi rozšířen mylný názor, že alternativní pelety nelze spalovat. Tento názor bohužel podporují i někteří výrobci kotlů pouze na bílé pelety.

Pro zákazníky, kteří by chtěli spalovat hnědé alternativní pelety jsou určeny kotle a kamna s posuvným roštem, které si bez jakýkoliv úprav poradí i s palivy s vysokým obsahem popela. Konstrukce kotlů je svými technickými parametry špičkou v Evropě a jako jediné zařízení v Evropě poskytuje garanci plně automatického provozu na alternativní pelety.
Volně převzato ze http://www.biom.cz/

Naše firma Vám představuje zcela nový výrobek, vybavený novým typem spalovacího hořáku, jehož vývoj provedla firma Retap s.r.o.. Peletová kamna umožňují spalovat pelety vyrobené z odpadových nedřevěných materiálů (plevy, sláma, seno). Kachlová peletová kamna jsou určena pro lokální vytápění objektu s připojením na klasický komín s výkonem až 9 kW s možností částečného převodu tepla do vodních výměníků.

Peletová kachlová kamna mají poloautomatický režim topení. Zásobník pelet na 20 hodinové topení je v boční části kamen. Doprava pelet do hořáku je pomocí šnekového dopravníku, zapálení pelet probíhá pomocí speciálního zapalovacího tělíska. Spotřeba pelet na 1 hodinu provozu je do 2,5 kg. Výkon hoření kamen je řízen programátorem s dálkovým ovládáním. Nespornou výhodou těchto peletových kamen je použití pelet vyrobených z odpadových mateiálů, u kterých je prodejní cena do 2,- za 1 kg pelet (bez DPH).

 

Výhody automatického spalování biopelet (alternativních, hnědých) pelet v kamnech Retap:

  • Nízká cena topné sezóny. Alternativní biopelety lze v ČR zakoupit od 100 do 180 Kč/q. Při této ceně jsou alternativní pelety nejlevnějším palivem pro komfortní vytápění. Porovnání nákladů na vytápění naleznete na nezávislém portále. Náklady na vytápění alternativními peletami jsou dokonce o 40% nižší než u tepelných čerpadel.

 

  • Komfortní vytápění. V kamnech Retap SP-1 lze bez jakýchkoliv problémů spalovat alternativní biopelety. Kamna Retap SP-1, určené pro běžný rodinný dům, jsou standardně dodávány se zásobníkem na 20 hodinové topení.

 

  • Garance dodávek paliva. Firma Retap s.r.o. garantuje sjednání dodávky paliv k zákazníkovi. Naší snahou je, aby byly dodávky obchodním vztahem jen mezi zákazníkem a výrobcem paliv v daném regionu. Našim zákazníkům předáváme přímé kontakty na výrobce a ceny paliv jsou pak výsledkem obchodního jednání zákazníka a dodavatele paliv.

 

Automatická krbová kamna na pelety

PELETOVÁ KAMNAVšechny typy automatických krbových kamen na pelety je možné ovládat dálkovým ovladačem. Pokojovou teplotu tak můžete regulovat pohodlně z Vašeho oblíbeného křesla, a nebo přímo na displeji umístěného ve vrchní části kamen.

Automatická krbová kamna se skládají z kvalitního ocelového plechu, průhledového skla, okrasné sálavé keramiky a barevných dílců. Topeniště je vybaveno nerezovým hořákem s přívody vzduchu pro ideální vyhoření biopelet. Zapalování biopelet je prováděno automaticky speciálním zařízením. Pod spalovací komorou se nachází popelník, který je uložen za plechovým krytem pod prosklenými dvířky. V zadní části kamen se nachází přívod el. energie s vypínačem, vývod na pokojový termostat, kouřovod pro odvod spalin a trubka pro přívod spalovacího vzduchu do kamen. Doporučeným palivem jsou biopelety o průměru 6 až 8 mm.

 

 

 

TECHNICKÁ DATA

SP-1

Rozsah výkonu - vzduch (kW)

4 - 9

Rozsah výkonu - voda (kW)

x

Předep. tah komína (Pa)

8

Hmotnost kamen (kg)

70

Rozměry kamen (Š x V x H)

600 x 1100 x 450

Palivo

biopelety

Připojovací napětí (V/Hz)

230 / 50

Příkon kotle při startu (W)

250

Příkon kotle při provozu (W)

30

Tomuto výrobku bylo uděleno PVN 2006-18021 a PV 2006-523.

Peletová kamna - v tuto chvíli probíhá vývoj těchto kamen určených pro spalování biopelet.

Aktuality

Kontakty

Retap spol. s r.o.
Vaňkova ulice 730, 463 65
Nové Město p. Smrkem
Tel1.: +420 482 325 537
tel2.: +420 775 325 555
tel3.: +420 603 260 891
E-mail: retap@retap.cz
web: www.retap.cz
GPS 50°55'43.600"N, 15°13'32.360"E

Facebook

Naši partneři

^