Projekt Nanoaircleaner

Firma RETAP s.r.o. již čtvrtým rokem společně s TUL Liberec a Heyrovským ústavem vyvíjí zcela nový unikátní systém čištění vzduchu pomocí nanofotokatalýzy.

 Nanoaircleaner wood

Systém fotokatalýzy na bázi UVA záření působním na TiO², Zn, Ag je znám ve světě již více jak 30 let s různým využíváním a patentovaný systém naší firmy RETAP s.r.o. je v současné době jedinečný a cíleně zaměřený na zdravé prostředí v obytných místnostech.

 

Tento jev využívá působení UVA záření na speciální vrstvu oxidu titanu, který je pevně uchycen na hliníkové lamely. Přiváděním vzduchu do této soustavy lamel a ozářím UVA světlem dochází k fotokatalýze, při které jsou látky pevné -tj. viry, bakterie, nanoprach a plynné látky – formaldehyd, toluen, oxidy dusíku rozkládány na kysličník uhličitý CO² a vodu bez nutnosti jakýchkoliv jiných filtrů.

Tuto soustavu jsme schopni umístit do jakýchkoliv čistících jednotek, ale také do lokálních těles, zhotovené ze dřeva, kovu, skla, dále skleněné postranní lampy, stolní lampičky, radiátory, atd.

 

Výše uvedený vývoj bude ukončen již počátkem II. pololetí tohoto roku a firma RETAP s.r.o. jako vlastník patentu a certifikátu zahájí první sérii výrobků osazených fotokatalytickým filtrem.

Výhoda těchto jednotek - čističek je funkce bez jakékoliv výměny filtrů s trvalou funkcí. Tato funkce je potvrzena zkouškami v mezinárodních zkušebnách v Paříži a Bruselu, které jsou u nás k dispozici.

 

Pro Vaši informaci je firma RETAP členem České společnosti pro aplikovanou fotokatalýzu, kde se řeší problematika nanotechnologií z hlediska likvidace škodlivých látech v ovzduší a ve vodě.

 

Jakmile zahájíme vlastní výrobu můžeme Vám neprodleně zaslat další informace o těchto výrobcích. Všechny údaje a novinky bude možné současně sledovat na našich internetových stránkách.Velmi rádi Vás přivítáme i u nás ve firmě, kde bude možné shlédnout různé provedení čističek a též Vám budeme moci zodpovědět Vaše případné otázky.

 

Aktuality

Kontakty

Retap spol. s r.o.
Vaňkova ulice 730, 463 65
Nové Město p. Smrkem
Tel1.: +420 482 325 537
tel2.: +420 775 325 555
tel3.: +420 603 260 891
E-mail: retap@retap.cz
web: www.retap.cz
GPS 50°55'43.600"N, 15°13'32.360"E

Facebook

Naši partneři

^